11 czerwca 2024

Szanowni Klienci!

Ponownie ostrzegamy przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników banku. Przestępcy pod pretekstem weryfikacji podejrzanej transakcji, namawiają do instalacji aplikacji, np. Any Desk czy TeamViewer. Dzięki niej mogą przejąć kontrolę nad urządzeniem, z którego korzystasz.

 

Zachowaj ostrożność. Nigdy nie podawaj przez telefon nadmiarowych informacji oraz szczegółów swoich transakcji,    w tym również informacji w jakim banku posiadasz konto!

W przypadku, gdy:

odbierzesz podejrzany telefon lub wiadomość tekstową od osoby podającej się za pracownika banku lub instytucji zaufanej, rozłącz się i skontaktuj się z bankiem lub opiekunem Twojego konta.

! Pamiętaj:

– Nigdy nie podawaj przez telefon nadmiarowych informacji.

– Nie zdradzaj szczegółów swoich transakcji.

– Nie oddzwaniaj na połączenie, z którego wcześniej rozmawiałeś z podejrzanym rozmówcą!

Jeżeli masz wątpliwości – skontaktuj się osobiście z placówką  banku lub zadzwoń do nas na znany Tobie numer telefonu (koniecznie wybierz numer ręcznie, najlepiej korzystając z innego urządzenia). Nasze numery kontaktowe znajdziesz na

https://bszspyrzyce.pl/placowki/

Zawsze też ręcznie wpisuj pełen adres strony banku w pasku adresu przeglądarki (znajduje się u góry okna z otwartą przeglądarką internetową)

https://www.bszspyrzyce.pl


Zobacz przed czym jeszcze ostrzegamy

https://www.sgb.pl/komunikaty-o-bezpieczenstwie/ 

Poznaj najważniejsze zasady bezpieczeństwa w internecie

https://www.sgb.pl/bezpieczenstwo-w-sieci/